‘Mardin ve Gaziantep’teki kazalarda varsa esrar perdesi aralanmalı’

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, dün meydana gelen trafik kazaları ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Kazaların Türk milletini derinden sarstığını aktaran Bahçeli, “Gaziantep-Şanlıurfa otoyolunun Nizip ilçesi yakınlarında meydana gelen katliam üzere kazada ortalarında 3 itfaiye eri, 2 İHA çalışanı, 4 sıhhat çalışanının de bulunduğu 15 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 31 vatandaşımız yaralanmıştır. Mardin’in Derik ilçesinde freni boşalan bir TIR’ın neden olduğu katliam üzere kazada 20 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 26 vatandaşımız yaralanmıştır. Tekrar tıpkı günde Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde denetimden çıkarak devrilen bir otobüste 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 38 vatandaşımız yaralanmıştır. Bir diğer üzücü kaza haberi de Rize’nin Güneysu ilçesinden alınmıştır. Bu kapsamda bir cins minibüsünün kaza yapması sonucunda 24 kişi yaralanmıştır” dedi.

‘Varsa esrar perdesi aralanmalı’

Kazaların çok istikametli olarak araştırılacağına olan inancının tam olduğunu aktaran Bahçeli, açıklamasında şunları kaydetti:

Bir güne sığan mezkur elim kazalar, yüreklere ateş düşürmüştür. Sahiden de hüznümüz çok büyüktür. Vahşet niteliğindeki kazaların çok taraflı araştırma ve incelemesinin yapılarak her ihtimalin değerlendirileceğine yönelik inancım tamdır. Kuşku uyandıran, akılları bulandıran, şaibeleri tırmandıran hangi açmaz tespit edilmişse mutlak surette üzerine gidilmeli, şayet varsa kazaların esrar perdesi aralanmalıdır. İnsan hayatı, ucuz değildir.

Trafik terörüyle odunsuz bir çaba icra edilmelidir. Türkiye’mize hakim olan huzur ve sükunet ortamının ihlaline hatta imhasına heves edenler, elbette ve katiyetle hayal kırıklığı yaşayacaklardır. 2023 yılına yaklaştıkça artan ve yaygınlaşan sisli iklim, Türk milletinin emsalsiz iradesiyle berhava edilecektir. Felaketlere karşı gösterilecek dirayet ve direniş Allah’ın müsaadesiyle kahırdan lütuf doğuracak, berbat ve kahredici günlerin üstesinden gelinmesini sağlayacaktır. Elim kazalarda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet ve merhamet niyaz ediyorum. Yaralılara şifalar diliyorum. Ebediyete irtihal edenlerin ailelerine ve aziz milletimize baş sıhhati temennilerimi hassaten iletiyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi her türlü musibetten korusun diyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir