Manisa Büyükşehir’den ‘kurbanlık’ dayanışma


MANİSA (İGFA) –Manisa Büyükşehir Belediyesi, bu yıl kurban bağışında bulunmak isteyen Manisalılarla, muhtaçlık sahibi vatandaşlar ortasında köprü olacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin kıymetli bir dayanışma örneği sergilediği bu kampanya ile birlikte, vekaleti alınan bağışçıların kurban kesim süreçleri de tekrar şahsen Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından takip edilecek. Bölümler belediyenin belirlediği mezbahalarda İslami yollara ve hijyen kurallarına uygun yapılacak; temizlenen etler veteriner onay dokümanlı olacak halde belediyenin aşevine teslim edilecek. Bayramın 1’inci gününden itibaren kesilmeye başlanan etler daha sonra kavurma yapılarak muhtaçlık sahibi vatandaşlara ulaştırılacak.

KURBAN PAYLAŞTIKÇA GÜZEL

Hayırseverlerin kurban bağışlarını Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne yaparak muhtaçlık sahiplerine ulaştırabileceklerini belirten Lider Ferdi Zeyrek; “Kurban bağışları, toplumsal dayanışmanın değerli bir göstergesi olarak öne çıkıyor. Bu davetimize yanıt veren hayırseverlerimiz, gereksinim sahiplerine belediyemiz aracılığıyla yardım eli uzatabilecek. ‘Kurban Paylaştıkça Güzel’ sloganıyla çıktığımız bu yolda, toplumsal dayanışmanın da güçlenmesine katkı sunacağız. Bir yandan manevi sorumluluğumuzu yerine getirirken, öteki yandan da toplumsal misyonumuzu yapmış olacağız. Gelin, bu bayram sofralar sizin bağışlarınızla kurulsun.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir