Mabel Matiz, klibini eleştirenlere meydan okudu: El ele tutuşmaya inatla devam

Sanatçı Mabel Matiz’in yeni müziği ‘Karakol’ evvelki gün dijital müzik platformlarında yayınlandı. Kısa müddette YouTube trend’lerdeki müzik listesinde 5. sıraya kadar yükselen klipteki LGBT vurgusu ise toplumsal medyanın gündemine oturdu. Twitter’da açılan #MabelMatizHaddiniBil başlıklı etiketle binlerce paylaşım yapıldı.

“EL ELE TUTUŞMAYA İNATLA DEVAM”

Olayın yankıları sürerken gözlerin çevrildiği Mabel Matiz’den birinci açıklama geldi. Toplumsal medya hesabından “Ağlıyorum fakat sevinçten” başlıklı bir açıklama metni yayınlayan ünlü müzikçi, şu sözlere yer verdi: “Tek tek yetişemediğim iletilerinize, yorumlarınıza, Karakol’u bu türlü hoş bu türlü içten kucaklamanıza gönülden teşekkür ederim. Daha çok öykülerimiz var anlatacak. Beşere, hayata dair her şey bugüne dek müziklerimde, müziğimde yer buldu; bundan sonra da yer bulmaya devam edecek. Aşkın, sevginin ve insanlığın bütün hallerini lisana getirmeye, el ele tutuşmaya inatla devam. Her şey geçer, hayat ve müzikler kalır… Aysel’in yazdığı, Sezen’in de söylediği üzere: Gün bizim güneş bizim, göğsümüzde ateş bizim. El ele olduğumuz o gün gülmek bizim.”

İşte ünlü müzikçinin o paylaşımı;

ÜNLÜ İSİMLERDEN MABEL MATİZ’E TAKVİYE

Mabel Matiz’in 5. solo albümünden yeni tekli Karakol’danın klibinde bir erkekle kamera karşısına geçen Mabel Matiz, için açılan “HaddiniBilMabelMatiz” etiketi altında “Bu durum özgürlük ismi altında meşrulaştırılamaz” yorumları yapıldı. Ünlü müzikçiye reaksiyonların yanı sıra dayanak bildirileri da yağdı. Sıla, Hazal Kaya, Gülşen ve Nazan Öncel üzere birçok ünlü isimden tebrik paylaşımları geldi.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir