Lincoln Henrique: Fenerbahçe için bu kabul edilemez

Fenerbahçe’de dönemin birinci transferi Lincoln Henrique, basın mensuplarının karşısına geçti. Samandıra’daki idman sonrası soruları yanıtlayan Brezilyalı futbolcu, şampiyonluk için çaba edeceklerini söyledi.

“Fenerbahçe tarihine geçmek için çok çalışacağım” diyen 23 yaşındaki oyuncu şunları söyledi: “Gerçekten çok keyifli ve gururluyum. Bu dönem büyük muvaffakiyetler elde edebilmek için çok çalışacağım. Jorge Jesus mesleğime tesir edecek. Jesus, dünyanın en büyük teknik yöneticilerinden biri. Fenerbahçe de Türkiye’nin en büyük kulübü. Hepimizin birlik olup çok çalışması gerekiyor amaçlarımıza ulaşmak için. Ben de buna hazırım.

‘TEKLİF BENİ ÇOK HEYECANLANDIRDI’

Fenerbahçe’den teklif geldiğini duyduğumda hakikaten çok heyecanlandım ve keyifli oldum. Menajerime de bunu söyledim; Fenerbahçe üzere bir ekipte oynamak, Jorge Jesus üzere bir teknik yöneticiyle çalışmak istiyorum. Bu meydan okumaya hazır hissettim kendimi. Hocamızl gereken konuşmaları yaptık. Ben her vakit bana hangi durumda gereksinim duyulursa elimden gelenin en uygununu yapacağım.

‘RONALDINHO’YU ÖRNEK ALDIM’

Her vakit Ronaldinho’yu örnek aldım. Beni stil olarak etkileyen oyuncu Ronaldinho’ydu. Fenerbahçe’nin amacı kupalar kazanmaktır. Fenerbahçe’nin bu kadar uzun müddet kupa kazanamaması kabul edilebilir değil.

‘İLK AMACIMIZ KÜMELERE KALMAK’

5 sene evvel Türkiye’de oynadım. O vakitten bu yana çok değiştimi söyleyebilirim. Futbol manasında çok daha geliştim. Bizim gayelerimiz kupa kazanmak. Fenerbahçe’nin maksadı her vakit kupalar kazanmaktır. Fenerbahçe’nin bu kadar uzun yıllar kupa kazanamaması kabul edilebilir bir şey değil. Birinci amacımız Şampiyonlar Ligi’nde ön elemeleri geçip kümelere kalabilmek olacak.

Lincoln olarak çağrılırım. Aileme, çocuklarıma bağlıyım. Gollerimde de küçük çocuğumun isminin baş harfi olan ‘E’yi yaparım. Fenerbahçe’de her vakit çok büyük oyuncular olmuştur. Bu kulübün tarihine geçmek için çok çalışmanız gerekir. Ben de çok çalışacağım. Yapmak gereken çok şey var. Lakin, tarihe geçmek istiyorsam Fenerbahçe’de kupalar kazanmam gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir