‘Kasetleri açıklamayan melundur’

Cübbeli Ahmet, “Erkeksen şeyhliğini ilan et, kasetlerini patlatalım” tehdidine bu cevabı verdi: ‘Kasetleri açıklamayan melundur.’

İsmailağa Cemaati’nin önderi Mahmut Ustaosmanoğlu’nun vefatından sonra cemaatin başına kimin geçeceği tartışılırken, ‘Post kavgası’na içeriği şimdi bilinmeyen ‘kaset tehdidi’ karıştı. Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu, Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Meşhur’u “Erkeksen şeyhliğini ilan et, et de kasetlerini patlatalım” diye tehdit etti. Ustaosmanoğlu hakkında hata duyurusunda bulunan Ünlü ise “Şeyhlik ilan etmek diye bir derdim yok. Kasetleri çıkarmayan melundur. Allah’ın laneti üzerine olsun” çıkışını yaptı. Ünlü, SÖZCÜ’ye şunları söyledi:

■ Musullu Pir Seyyid Muhammed Accan El Hadid’le 2009’da konuşmuşuz. El Hadid sonradan vatandaşlığa geçti. O konuşmayı kasete almış. Mahmut Efendi’nin hayatı, benim vefatımdan sonra kabrimin yeri, Mahmut Efendi’ye uzaklığı üzere konuşmuşuz.

■ Ustaosmanoğlu’nun patlatacağını söylediği kaset bu. Kadın-kız işi değil. Beni geçmişte montaj kasetler üretip kadın-kızla vurmak istediler. Bilakis beni sevenler daha da arttı. Kadın-kızla beni vuramayacaklarını anlayanlar, benim 12-13 yıl evvel cemaat ve Mahmut Efendi ile ilgili sözlerimle vurmak istiyorlar. Ben de o sohbette boşboğazlık yapmışım.

■ Benimle ilgili kasetler patlatacağını söyleyen kişi 6 sene mahpus yatmış. Bunlar genel manada birtakım şirketlerden silah almak için para istiyorlar. Vermeyince bombalıyorlardı. Ben Mahmut Efendi’nin yanındayken bu durumla karşılaşan bir patron gelip kendisinden ‘Bizi bombalamasınlar’ diye ricada bulunmuştu. O vakit Mahmut Efendi’nin avukatı eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu idi. Onun vasıtasıyla, bunların kendileriyle alakası olmadığına dair açıklama yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir