Karısını öldüren katilin annesi: ‘Benim öyle bir oğlum yok’

Geçtiğimiz hafta eşi Hasret Dursun’u darp ederek vahşice öldüren Ramazan Dursun’un annesi 67 yaşındaki Melek Dursun’un, oğlunun sorunlu biri olduğunu, sık sık kendisiyle de sorun yaşadığını tabir etti. Katil Ramazan Dursun’un geçmişte de ağabeyi ile hengame etmesi sonucunda kocasının yaşadığı dehşet nedeniyle aort damarının çatladığını bu nedeniyle de eşinin hayatını kaybettiğini kaydeden anne Melek Dursun, bu günlerde gelinini döverek öldüren oğlunun yaptıklarını anlatırken göz yaşlarını tutamadı.

“BEN GELİNİMİ KORURKEN OĞLUM BENİ DE DÖVERDİ”

Gelinini müdafaaya çalıştığı esnada kendisinin de oğlu tarafından darp edildiğini söz eden Melek Dursun, “Oğlumla gelinim evleneli 17 yıl oldu. Ben gelinimi korurken oğlum beni de döverdi. Bende derdim ona karını neden dövüyorsun. Bayan dövülür mü? İkimizde feci biçimde döverdi. Bir seferde oğlumla mahkemelik olduk. Tekrar dedim oğlumu mahpusa atsalar çocuklar kalacak tek başlarına o yüzden şikayetimizi geri çektik” tabirlerini kullandı.

“OĞLUM AĞABEYİYLE MESKENDE HENGAME ETTİĞİNDEN ÖTÜRÜ BABASI KALP KRİZİ GEÇİRDİ ÖLDÜ”

Ramazan Dursun’un bir gece ağabeyiyle tartışması üzerine kocasının aort damarının çatladığını, bu nedenle de eşinin hayatını kaybettiğini söyleyen Melek Dursun, “Büyük oğlum İstanbul’dan geldi. Ortalarında hasımlık olmuş başka oğlumla. Bende yatıyordum. Gece bunların babası beni telaşla uyandırdı. Bende çabucak kalktım. Baktım ki Ramazan ağabeyinin sırtına çıkmış arbede ediyor. Baş atmış ağabeyine ağabeyinin de yalnızca ağzı değil damağını yırttı. Bende o denli uykulu halde Ramazan’ın sırtına atladım. Atladım boynunu sıkıştırdım. Semersiz at üzere meskenin içinde gezdirdi beni. O sıra mutfağa giderek bıçak aldı. Koştu çabucak art balkona ağabeyini bıçaklayacak. Ben onun sırtından aşağıya inmiyorum. Zira cinayet işleyecek. Sonra biraz çabaladık o denli konuttan dışarıya attık onu. Ağabeyi de daha sonra karakola gitti şikayet etti. O denli de Ramazan’ı aldılar. Ağabeyi de davadan vazgeçti. Biz bundan 17 yıldır çekiyoruz. Babasının da bu olaydan sonra aort damarı çatladı. Biz acile gittiğimizde tabip dedi ki bu neyden korktu. Bu meskende arbede ettiğinden ötürü babası kalp krizi geçirdi öldü” diye konuştu.

“BULDUĞU PARALARLA UYUŞTURUCU ALIYORDU”

Gelini ile ortasında hiçbir sorun olmadığını, gelinini çok sevdiğini söyleyen Melek Dursun, “Gelinimle ortamızda kötülük hiçbir şey yoktu. Ben gelinimi severdim. Eksiklerini giderirdim. Eksikleri olmasın kâfi ki derdim. Yemezdim yedirirdim. Yeniden de başaramadım. Uşağım daima birebirdi. Gitti konutuna aldığım mobilyaları ikinci el olarak sattı. Gittim İstanbul’dan topladım onları. Buradan konut tuttum onlara. Ben 16-17 yıldır çekiyorum ondan. Uyuşturucu tedavisi olsun diye Samsun’a da getirdim onu. Tedaviye karşılık vermedi. Her şeyini ben karşıladım onun. Ne bulursa içerdi. Bulduğu paraları da uyuşturucu alıyordu. Antalya’ya gittikten sonra daha da bozuldu. Karısı girdi dükkana karısına dedi ki gittin uğradın dükkana oraya telefonla konuşmak için mi girdin. Ondan sonra çıktı konuta karısına vura vura öldürdü onu” dedi.

“DİLENİRİM DE BAKARIM ONLARA ANCAK VÜCUTTAN TORUNLARIMA BAKAMAM”

Hadiseyi duyduğunda büyüm bir acı yaşadığının altını çizen anne Dursun, “Küçük kardeşimle de bitişik oturuyorlardı. Küçük kardeşimde telefon etti bana. Melek abla bir şey biliyor musun? Dedim ki yok. Dedi ki Ramazan’la Hasret yok. Ramazan bu gece Hasret’i vura vura öldürdü. Hastanelerde ameliyat ettiler dedi. Ben meskende kıyamet kopardım. Ben hastanelere gidemedim kendime güvenemedim. Düşerim orada felç olurum, kalp krizi geçiririm. Ben acıların kadınıyım. Benim çektiğim sıkıntıları kimse çekmedi. Ben evlat gömdüm. Benim öteki çocuğum 4 yaşında trafik kazası geçirdi. Ben oğlumla çok uğraştım. İstanbul’a gittim tedavisi için. Gitmediğim yer kalmadı. Benim bedenimin pilleri bitti. Ben torunlarımı gidip göremiyorum. Ben onları görsem kalp krizi geçirim. Ben onların yüzüne bakamam. Maddi durumda bakarım onları. Elimden geldiği kadar. Dilenirim de bakarım onlara lakin vücuttan bakamam. Onları gördüm mü bir şey olur bana. Bana bir şey olursa şayet bu yetim çocuğum ne olacak. Bende yetim çocuğumda yetim. Kardeşleri Hızır’ımı yediler bitirdiler. Bir adedine 100 bin TL’lik altın başkasına de tıpkı formda. Bu çocuğumu yedi bitirdiler. Benim çocuğum yazardı kitap sattı. Yerlerde süründükçe kazandık paraları. Kardeşleri aldı yedi o paraları. Sonra meskende ettiler hengame onun yüzünden babasının aort damarı çatladı. Beni yetim bıraktılar. Benim pillerim bitti. Ben daha hiçbir şey yapamıyorum. Kendi hizmetimi bile yapamıyorum. Artık dayanamıyorum” sözlerini kullandı.

“BENİM GELİNİMİ ÖLDÜRDÜ, ÇOCUKLARIMI YETİM, TORUNLARIMI YETİM BIRAKTI”

Oğlu Ramazan Dursun’un cezaevinden kendisine haber gönderdiğinin altını çizen Melek Dursun, “Ramazan cezaevinden bana haber gönderiyor. ‘Anamı arayın deyin ona ki Ramazan cezaevindedir’ diye. Ben ona sahip çıkmıyorum. Gebersin orada. Benim gelinimi öldürdü, çocuklarımı yetim, torunlarımı yetim bıraktı. Ben ona sahip çıkmıyorum gebersin orada. 3 tane çocuğunu yetim bıraktı. Ben onu daha istemiyorum. Benim o denli bir evladım yok” formunda konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir