Kamuya 500 milyonluk yatırım yaptık

Emlak Konut GYO öncülüğünde Galatasaray’ın Riva toprağı üzerinde Yılmaz İnşaat ve FBA Yapı tarafından geliştirilen Düşler Vadisi’nde birinci 2 etapta satışa sunulan 700 villadan 685’i sahiplerini buldu. 300 villanın yer alacağı 3. etapta villaların metrekaresi 50 bin lira ile 65 bin lira ortasında değişiklik gösteriyor.

ARTIŞLAR PROJEYE YANSITILMADI

FBA Yapı İdare Konseyi Lideri Fatih Aksöz, “Açıkçası bu artırımları projeye yansıtamadık. Cebimizden finanse ettik. Burada temel olan süreci yönetmek, ayakta kalmak ve sürekliliği sağlamaktı. İnşaat gereçlerinde başta demir, çimento ve alüminyum olmak üzere birçok kalemdeki artışları villa fiyatlarına yansıtamadık” dedi.

Hakan Yılmaz

KENDİ FİNANSAL MODELİMİZİ UYGULARIZ

Yılmaz İnşaat İdare Konseyi Lideri Hakan Yılmaz da, “Projemizde 32 derslikli devlet okulu, cami, altyapı çalışmaları, yağmur suyu kanalizasyon üzere kamuya devredilmek üzere yatırımlar yaptık. Bu yatırımların toplamı şu an için 500 milyon lirayı buluyor” dedi. Yılmaz, BDDK’nın kredi düzenlemesi kararıyla ilgili, “Bizim satışa sunduğumuz meskenlerin fiyatları 1B milyon TL’nin üstünde. bu karar bizi etkiledi. Kredi kullanacak müşterilerimizle imzalayacağımız kontratlarımız vardı, karardan sonra onlarla görüşme yapacağız. Kendi finansal enstrümanlarımızı uygulayacağız yani kendimiz kredi vereceğiz” değerlendirmesinde bulundu. Yılmaz, kararın çabukla alındığını ve çok fazla sürdürülebilir olmayacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir