Kabine Toplantısı toplanıyor: Masada hangi konular var?

Beştepe’de, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak toplantıda, taban fiyatta orta artırım yapılıp yapılmayacağının mutlaklık kazanması bekleniyor.

Taraflarla görüşmelerini sürdüren Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in, mevzuya ait kabineye bir sunum yapması beklentiler ortasında.

Eğer minimum ücretliye orta artırım kararı çıkarsa Taban Fiyat Tespit Komitesi toplanacak ve yapılacak artırım oranı netlik kazanacak.

Enflasyon oranında fark alacak memur ve emeklilere, fazladan artırım yapılıp yapılmamasının da toplantı gündeminde yer alması bekleniyor.

Kabinede Kurban bayramı tatilinin müddeti de ele alınacak. Bayram, 9 Temmuz Cumartesi günü başlayıp, 12 Temmuz Salı günü sona eriyor.

Aynı hafta Cuma günü 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü hasebiyle resmi tatil. Bu nedenle “Bayram tatili dokuz güne çıkar mı?” sorusu gündemde.

Kabine toplantısında enflasyonla çaba ve fahiş fiyat artışları da masada olacak. Son ekonomik bilgiler ışığında atılacak yeni adımlara karar verilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kalabalık bir takımla katılacağı NATO doruğu öncesinde yapılan hazırlıklar da son sefer masada olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir