İslam Memiş’ten şaşırtan dolar ve altın hamlesi! ‘Yükselecek’ diyerek açıkladı

6 Haziran 2022 pazartesi günü itibariyle dolar ve altın fiyatları hareketlenmiş, dolar 17 liranın altın bin liranın üstüne sıçramıştı. Bugün Hazine ve Maliye Bakanlığı ‘ekonomik kararlar silsilesini’ duyurmasına karşın altın ve dolar kısa müddetli bir düşüşün akabinde tekrar eski yerine döndü. Bu süreçte ‘dolar ve altın yükselmeye devam edecek’ diyen Finans Analisti İslam Memiş’ten gelen karar şaşırttı. İslam Memiş, elindeki tüm birikimi Türk Lirasına çevirdiğini duyurdu. Memiş bu kararının münasebetini de Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’ye yönelik operasyon hazırlığı olarak gösterdi.

İslam Memiş toplumsal medya hesaplarından şunları yazdı:

-Türkiye’nin operasyon süreci içerisinde yalnızca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, Ekonomimize, Metmetçiklerimize dayanak vermek emelli birikimlerimizi 2 ay müddetliğine TL’ye çevirdik. Bilhassa yükselişin devam edeceğini öngörerek belirttiğim bu süreçte biz devletimizin yayındayız.

-Biz, nefsimize yenik düşmeden, para pul düşünmeden bu süreçte yalnızca askerlerimize ve devlete dayanak vermeye odaklandık. 2 ay boyunca hiç bir atak yapmadan mehmetçiğimizin vatanlarına dönmesini bekleyeceğiz.

-Bu süreci fırsatçılık olarak kıymetlendirmek isteyen, hâlâ ısrarla maddi beklentisini ön planda tutarak soru soran omurgasızlar bu süreçte mutlaka yazmasın. Kötü bozarım. Hem bilgisiz, hem kurnaz hem de omurgasız olanlar defolup gitsin. Yol arkadaşlarım benden haber beklesin.

-O dayanak için sattığınız her kuruşun hakkını alacaksınız. Asil olan, asil üzere davranır, asilliğini korur. Yol arkadaşlarıma ve @TSKGnkur
güzel, bereketli cumalar. Biz kazanacağız. 2 ay sonra göreceğiz. Selametle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir