Hastanede yaşlı kadına eziyete 4 tutuklama talebi

İstanbul Ataşehir’deki özel hastanede, ağır bakımda yatan yaşlı bir bayanın yüzüne hastane görevlilerince para konularak korkutulduğu ve hastaya karşı aşağılayıcı davranışlarda bulunulduğunu gösteren görüntünün toplumsal medyada yayınlanmasının akabinde Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

9 GÖZALTI

Olayla ilgili 7’si İstanbul, biri Samsun ve başkası de Bursa’da olmak üzere 9 kuşkulu gözaltına alındı. Zanlılar, emniyetteki süreçlerinin akabinde Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

4 ŞÜPHELİYE TUTUKLAMA TALEBİ

Savcılık tarafından tabirleri alınan şüphelilerden 2’si özgür bırakıldı. Yaşlı hastanın üzerine para koyan Ali E’nin de ortalarında bulunduğu 4 zanlı ise “eziyet” ve “beden bakımından kendini savunamayacak durumda olan bireye eziyet” cürmünden tutuklanma talebiyle hakimliğe sevk edildi.

3 kuşkulu de tıpkı kabahatlerden haklarında isimli denetim kararları uygulanması talebiyle hakimliğe gönderildi.

Şüphelilerin sulh ceza hakimliğindeki süreçleri sürüyor.

Bu ortada, hastanede imajı çekilen yaşlı bayanın olaydan 4-5 ay sonra hayatını kaybettiği, bir üvey oğlunun olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili yürütülen soruşturmada yeni detaylara da ulaşıldı. Ali E., hasta bayanın yüzüne para atarken arkadaşı İ.E.A. cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

GÖRÜNTÜLERLE HASTANEYE ŞANTAJ

Bu anları gören paklık vazifelisi Murat Y., İ.E.A.’nın haberi olmadan imajları kendi cep telefonuna attı. Murat Y. gizlice aldığı manzaraları daha sonra hastanenin kurumsal mail hesabına gönderdi ve üzerine de ”Bu manzaralar sizin için âlâ olmaz. Ya bana para verirsiniz ya da imgeleri yayınlar prestijinizi zedelerim” yazdı.

Hastane idaresi bu mailin akabinde 26 Şubat’ta savcılığa giderek hususla ilgili kabahat duyurusunda bulundu. Hastane idaresi, hata duyurusunun akabinde olaya karıştığı tespit edilen 8 kişiyi işten çıkardı.

”EĞLENCE GAYELİ ÇEKTİK”

Şüphelilerin tamamının polise verdiği sözde, “Görüntüleri cümbüş maksadıyla çektik. Makûs bir hedefimiz yoktu” dediği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir