Hakan Ural eleştirilere cevap verdi: Beni yıldıramazsınız

Hakan Ural, Kanal D ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan sunuculuğunu Parıltı Tuğba Ünlü ile üstlendiği “Neler Oluyor Hayatta” programında kendisine yönelik yapılan tenkitlere ait konuştu. Ural, “Demediğim bir şey için bile özür diledim. Linci özürle durdurdum. Mevti göze aldım, beni yıldırma ihtimaliniz sıfır” dedi.

Hakkında yapılan tenkitlere yönelik açıklama yapan Ural, birinci olarak, sağlıkçılara dair yorumundan ötürü aldığı tenkitlere değindi. Ural “Bir kişinin özelinde yaptığı ne kadar yanlış dedim. Aldılar, ‘bütün sağlıkçılardan özür dile Hakan’ dediler. Güya ben sağlıkçılara bir genelleme yaparak küçümsemişim üzere bir algı oluşturdular. ‘Demediğim bir şey için bile özür dileyebilirim’ diyecek kadar insanımı ve halkımı seven bir beşerim. Onların köpürtmeye çalıştığı linçi özür dileyerek durdurdum” dedi.

Akabinde yayın sonunda çalınan mehter marşına dair yapılan tenkitlere yönelik de konuşan Hakan Ural, Z jenerasyonuna için yaptığı yorumunun diğer istikamete çekildiğini söyledi. Ural, yapılan röportajda gençlerin siyasi tarihe karşı verdiği karşılıklara yönelik konuştuğunu anlatarak “Sorularla o kadar alakasızlar ki kahkaha atanlar vardı. Ben de döndüm dedim ki ‘Bu kadar farkındalığı olmayanlar neye istinaden oy kullanacak? Tasarrufta bulunsun kullanmasın. Lakin bir de farkında olup bilenler var, onlar da istediği partiye oy versin’ dedim” açıklamasında bulundu. Bu yorumunu “Hakan Ural Z jenerasyonu oy kullanmasın dedi” başlığıyla diğer istikamete çevirdiklerini söyledi.

“Bunlar berbat insan” diyen Ural, “Söylediklerime yanıtları olmadığı için askerlik olayını konuşuyorlar. Askerlik yapalı 28 sene olmuş. Van’da 18 ay askerlik yaptım. O denli bir algı yaratıyorlar ki ‘Hakan askerlik yapmadı’ diyorlar. Beni yıldırma ihtimaliniz sıfır. Ben mevti göze aldım, hayatımı koydum. Vatanımı, milletimi seviyorum. Kendi bildiğim doğruları sorumluluk hissiyle lisana getiriyorum. Ölmek var, dönmek yok” tabirini kullandı.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir