Gültekin Uysal: Kravatlı soygun var devr-i sabık şart oldu

Suç örgütü önderi Sedat Peker’in ‘Deli Çavuş’ isimli Twitter hesabında paylaştığı rüşvet ağının içinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Serkan Taranoğlu’nun da ismi geçiyordu.

Peker’in savına nazaran iş insanlarından rüşvet isteyen ve kabul etmeyenleri düzmece evraklarla ziyana uğratan bu ağın içinde şu isimler yer alıyor: Serkan Taranoğlu, AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Bank Asya’nın 16 yıl yöneticiliğini yapan eski Sermaye Piyasası Şurası lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Türkiye Odalar Borsalar Birliği Deniz Meclisi Üyesi Salih Orakçı ve Hürriyet iktisat müellifi Burak Taşçı.

İddiayla ilgili olarak ‘altılı masa’daki partiler kabahat duyurusunda bulunacaklarını açıklamıştı.

Konuyla ilgili Sözcü’den Emin Özgönül’e konuşan Demokrat Parti önderi Gültekin Uysal, şunları söyledi:

”Biz bu kravatlı soygun hareketiyle ilgili devr-i sabık yaratacağız. Bu mevzuda son 20 yılda sorumluluğu olanlar millet, tarih ve hukuk önünde hesap vermeli. Ortada cürüm işlemek için organize olmuş bir hata örgütü varsa tabi hukuk içinde hesap sorulmalı. Bu rezilliklerin hesabı sorulmasın mı? Tarihe cumhuriyetin fetret devri olarak geçecek 20 yıllık bir iktidar var. Cumhuriyetin bütün birikimi başta olmak üzere maddi kaynakları, yeraltı yer üstü kaynakları, tabiatı, hukuku, demokrasisi yerle bir edildi. Bir cadı avı değil, kaynakları heba olmuş, fakirleştirilmiş, hukuksuzluğa uğramış beşerler ismine hesap sormak lazım. Ortada bir hata varsa bunun bir cezası da olmalı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir