Cristiano Ronaldo gemileri yaktı! Menajeri Mendes takım arıyor…

2003-2009 yıllarında Manchester United’la kulüp seviyesinde ve şahsî olarak büyük başarılara imza atan Cristiano Ronaldo, İngiltere’deki ikinci baharından şad değil.

İlk döneminde taraftarın ve kamuoyunun beklentilerini karşılayamayan 37 yaşındaki yıldız, bir kere daha United’dan ayrılmanın eşiğinde.

Geride bıraktığımız 2021-22 döneminde ekibinin 27 golüne katkı sağlayan Portekizli, saha içi performansından fazla saha dışındaki atışmalarıyla gündeme geliyordu.

Ole Gunnar Solskjaer ve Ralf Rangnick’i eskiten Cristiano, bu kere Hollandalı Erik cilt Hag’la uyumsuzluk yaşadı.

Erik’in başarısız bir transfer devri geçirdiğine inanan Portekizli, kadrosunun öteki kulüpler üzere daha etkin olmasını istiyor.

TEN HAG’IN OYUN ANLAYIŞI FARKLI

Fakat Manchester United şimdiye dek rastgele bir isimle muahede sağlayamadı. Öte yandan, Erik deri Hag’ın daha farklı bir oyun anlayışıyla United’a geldiği biliniyor.

Ada’daki bu gelişmelerin ortasında Cristiano Ronaldo, menajeri Jorge Mendes’le yine irtibata geçti.

İngiliz The Sun’daki haberde Ronaldo’nun Mendes’e “kulüp” talimatı verdiği ve menajerinin arayışlara başladığı ileri sürüldü.

Ağustos 2021’de 15 milyon Euro bonservis bedeliyle Juventus’tan Manchester United’a geçen Cristiano Ronaldo, birinci döneminde beklentilerin altında kaldı.

Toplam 39 maça çıkan 37 yaşındaki yıldız, 24 gol atarken 3 kere asist yaptı. Manchester United ise dönemi Arsenal’in gerisinde, 58 puanla 6’ncı sırada tamamladı. Kırmızılar, yeni dönemi 12 Temmuz’daki Liverpool ile oynayacakları hazırlık maçıyla açacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir