CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen’e mermili tehdit

CHP Genel Lider Yardımcısı Gökçe Gökçen, 17 Temmuz’da kendi toplumsal medya hesabı üzerinden FETÖ’cülere yönelik “Cemaat soru çalarak, hayat kaydırarak, akademiye ve yayınlara ambargo koyarak, maddi manevi gücü ardına alarak yıllarca uğraştı. Buna karşın nitelikli ve entelektüel takımlar değil, aşağılık kompleksiyle dolu, kendini nitelikli ve entelektüel sanan beşerler yetiştirebildi” paylaşımını yapmıştı.

Gökçen’in konutunun yakınında atış yaptı

Sözcü’den Fırat Fıstık’ın haberine nazaran, bu paylaşımın akabinde Gökçen, tehditler almaya başladı. Bunlardan biri de FETÖ üyeliğinden mahpus cezası alan F.G.’ydi. F.G., birincisi 19 Temmuz’da olmak üzere hem Gökçen’in toplumsal medya hesabı üzerinden hem mail atarak, hem de Gökçen’in araştırma vazifelisi olarak çalıştığı Marmara Üniversitesi’ni arayarak tehditlerine devam etti.

F.G., “Yıllardır söylerim ben birini öldüreceğim”, “Bir gün kitapları satmak zorunda kalırsam bilin ki ben birini öldüreceğim” formunda tweetler atıp daha sonra sildi. Tehditler bununla da hudutlu kalmadı. F.G.’nin tıpkı günlerde Gökçen’in meskeninin yakınındaki bir poligonda atış talimi yaptığı ortaya çıktı ve Gökçen’e mermili fotoğraflar gönderdi.

Mahkeme adres bilgilerini paylaştı

Gökçen hususla ilgili İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak isimli önlem kararı alınmasını talep etti. Mahkeme, tehdit cürmünden ötürü isimli denetim kararı verirken hakaret ve ısrarlı takip kabahatlerinden isimli denetim verilmesinde tüzel fayda bulunmadığına hükmetti. Elektronik kelepçe talebi de reddedildi.

F.G., bu süreçte gözaltına dahi alınmazken Gökçen’in adres bilgileri, daha evvel adres bilgilerinin gizlenme kararı alınsa da mahkeme tarafından paylaşıldı. F.G. savcılıktaki sözünde şunları söyledi:

“Daha evvel elime hiç silah almadım. Poligona gidip atış yaptığımda da ‘Kimse kendini bulunamaz sanmasın’ formundaki tweeti attım. Ben dahil birçok insanın öldürülebilir olduğu niyeti aklıma geldiği için bu tweeti attım. Devamında atmış olduğum tweet ve paylaşımları ruh halimin vermiş olduğu gerilim ve öfkeyle bir anda attım.”

FETÖ üyeliğinden mahpus cezası aldığını söyledi

F.G. ayrıyeten FETÖ üyeliğinden ceza aldığını da belirtti:

“Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesinde FETÖ üyeliği gerekçesiyle yargılandım, 1.5 yıl mahpus cezası aldım, bu mahpus cezası nedeniyle 2019 yılında kararın açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.”

Marmara Üniversitesi bahisle ilgili harekete geçti. Okuldaki güvenlik tedbirleri arttırılırken F.G.’nin üniversiteye gelmesi halinde polise haber verileceği duyuruldu.

Kılıçdaroğlu da mermili fotoğrafla tehdit edilmişti

Sosyal medya hesabından bir kavanoz dolusu mermi fotoğrafı paylaşarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun da ortalarında bulunduğu CHP’li siyasetçilere yönelik tehdit içerikli paylaşım yapan AKP Gençlik Kolları üyesi Mehmet Emin Göç 6 yıla kadar mahpus istemiyle yargılanmıştı. Davanın akabinde bir mektup yayınlayan Göç, özür dileyince dava düşmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir