Burak Can Çamoğlu: Dortmund’un hayalini kuruyorum

Almanya’da Borussia Dortmund ve Karlsruhe üzere esaslı kulüplerde oynayan, geride bıraktığımız günlerde ise Spor Toto 1. Lig grubu Adanaspor ile mukavele imzalayan 25 yaşındaki sağ bek Burak Can Çamoğlu, Sporx’e konuştu. 25 yaşındaki oyuncu, öncelikle Adanaspor ile birlikte başarılı işler yapmak istediğini ve ilerleyen devirlerde Bundesliga’ya dönme hayalinin olduğunu söz etti.

“ADANASPOR İTİMAT HİSSİNİ HİSSETTİRDİ”

– Hatayspor sonrası Adanaspor’a transfer sürecini anlatır mısın? Neden Adanspor’u tercih ettin?

Hatayspor ile kontratı yenilememe kararı almıştık. 3-4 hafta grupları ve teklifleri gözlemledim. En uygun yer neresi olacak diye düşündüm. Menajerimle görüştük. Liderimiz Bayram Beyefendi beni aradı. Liderimiz, idaremiz, teknik heyetimiz bana inanç hissini hissettirdiler. Bunu çok önemsiyorum. 1+1 yıllık imza attım. Hepimiz ismine güzel olmasını diliyorum.

“DORTMUND’DA 10 NUMARADA OYNAMIŞTIM”

– Adanaspor’daki maksatların neler? 25 yaşındasın. Sağ bek, sağ açık ve sol açıkta oynayabiliyorsun. Yetenekli bir oyuncusun. En çok hangi mevkide rahat hissediyorsun?

Pozisyon olarak hiçbir sorunum yok. 10 numara da oynamışlığım var. Örnek olarak; Dortmund ve Karslruhe’de bu bölgede oynamıştım. Hocam beni nerede görevlendirirse orada oynarım. Kıymetli olaran grubun başarısıdır. Adanaspor büyük bir topluluk. Muhteşem Lig hayali var. İnşallah bu sene çok düzgün geçer. Kadro arkadaşlarımla da konuşuyoruz. Elimizden gelenin en güzelini yapacağız.

“PLAY-OFF VE MUHTEŞEM LİG GAYEMİZ ELBETTE VAR”

– Sence Adanaspor’u yine Harika Lig’de görecek miyiz? Bu maksat ne vakit gerçekleşir?

Elbette ki ekibimizin gayeleri var. Hocamız çok hırslı halde bizleri idmanlara hazırlıyor. Play-off ya da direkt çıkmak isteriz. Kadroda da müspet bir hava var. İnşallah en kısa müddette Adanaspor hak ettiği yerde olur.

“DİSİPLİN BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

– Alman disiplinini kendi futboluna entegre ettiğini düşünüyor musun?

Almanya’da geçti altyapı dönemim. Alman disiplinini futboluma uygulamaya çalışıyorum. Adanaspor’da da tıpkı anlayışı uygulamaya çalışıyorum. Futbolcuların her vakit inişli çıkışlı devri olabilir. Burada genç ve deneyimli oyuncular var. Genç oyunculara da düzgün örnek olmaya çalışıyorum. Disiplin ve istikrar çok değerli.

“MUSTAFA KAPLAN, AGRESİF BİR GRUP İSTİYOR”

– Adanaspor’da teknik yöneticiliğe Mustafa Kaplan vazifeye geldi. Hocanın temel ideolojisinden biraz bahseder misin? Nasıl bir bağlantı kurdunuz?

Hoca ile çok yeterli bir irtibat kurduğumuzu düşünüyorum. Mustafa Kaplan pres yaptırmayı seviyor. Süratli bir biçimde top oynamamızı istiyor. Agresif bir Adanaspor izlettirmek istiyoruz. Ekip oyununa hocamız dikkati çekiyor.

“DORTMUND’UN HAYALİNİ HER VAKİT KURUYORUM”

– Dortmund ve Karlsruhe, Almanya’nın esaslı kulüplerinden. Bir gün yine Bundesliga’da olmayı hayal ediyor musun?

İleride bir gün Bundesliga’da oynamayı elbette hayal ediyorum! Onun için de çalışıyoruz. Dortmund’un hayalini her vakit kuruyorum. Şu andaki önceliğim doğal ki Adanaspor. Buraya azamî katkı vermek istiyorum. İleride bir gün Dortmund neden olmasın?

“A ULUSAL GRUP’TA OLMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIM”

– A Ulusal Grup amacın için neler söylersin? Milletlerarası seviyede sağ bek oyuncularına her vakit muhtaçlık var…

Burada kendimi göstereceğim. Adanaspor ile Harika Lig’de de oynamak isterim. U20’ye kadar ulusal kadroda geçmişim var. A Ulusal Grup maksadım her vakit var. Stefan Kuntz, çok âlâ bir teknik adam. A Ulusal Grup’ta Hakan Çalhanoğlu üzere hocanın ne istediğini bilen oyuncuları görüyoruz. Kadroda deneyimli oyuncularımız bulunuyor. Kuntz ile önemli bir değişim yaşanıyor. İnşallah A Ulusal Ekip her alanda başarılı olur.

“ROSIER VE WALKER’I ÇOK BEĞENİYORUM”

– Türkiye’de beğendiğin sağ bek oyuncuları kimler? Ayrıyeten Avrupa futbolundan beğendiğin sağ bekleri merak ediyorum…

Beşiktaş’ta oynayan Fransız oyuncu Valentin Rosier çok güzel bir oyuncu. Kendisine karşı da oynadım. Yeterli oyuncular var elbette. Yeniden Avrupa futbolundan örnek vermek gerekirse Manchester City’den Kyle Walker’ı beğeniyorum. En yeterli sağ beklerden biri bana nazaran.

“GÖNLÜM DORTMUND, AKLIM BAYERN DİYOR”

– Almanya Ligi üst seviye bir lig. Lewandowski ve Haaland üzere oyuncular gidince biraz cazibesini yitirdi üzere. Sen de âlâ takip ediyorsun. Bundesliga’da kim şampiyon olur?

Lewandowski’nin Barcelona’ya gitmesi bana nazaran sürprizdi. Lewa’nın City’ye gitmesini bekliyordum ben. Pep Guardiola tanıyordu, istiyordu diye biliyorum. Kim şampiyon olur? Kestirmeden söyleyeyim (gülerek). Bayern Münih bu sene tekrar şampiyon olur. Kalbim Dortmund olsun istiyor tabi. Zira Dortmund’u çok seviyorum.

“TARAFTARLARIMIZI MEMNUN ETMEK İSTİYORUZ”

– Adanaspor taraftarlarına iletisini da alabilir miyiz?

Röportaj için ben teşekkür ederim. Taraftarlarımıza net bir mesajım var. Biz futbolcular olarak taraftarlarımıza hoş maçlar izlettirmek istiyoruz. Onların gönlünü güzel tutmak istiyoruz. Elimizden geleni yapacağız. Taraftarlarımızı memnun edeceğiz. İnşallah muvaffakiyet dolu bir dönem geçiririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir