Brezilya basını duyurdu; Fenerbahçe Welington ile anlaştı

Brezilya basını, Fenerbahçe’nin Sao Paulo’ya Welington için yapılan 3 milyon euroluk teklifi kabul ettiğini yazdı. Genç yıldızla da anlaşan sarı-lacivertliler, 21 yaşındaki sol beki en kısa müddette İstanbul’a getirip Dinamo Kiev eşleşmesine yetiştirmeyi planlıyor.

Forvet ve orta saha transferi beklenirken, Fenerbahçe sıradaki bombayı sol bekle patlatmaya hazırlanıyor. Sarı-Lacivertliler, bu bölgeye destek yapmak ismine bir müddettir Marcelo, Pezzella ve Welington için teşebbüslerini sürdürüyordu.

ESPN Brezilya, evvelki gece verdiği haberde Sao Paulo forması giyen Welington transferinin bitmek üzere olduğunu duyurdu. Fenerbahçe’nin, Brezilya takımına yaptığı 3 milyon euroluk teklifin kabul edildiği bildirildi.

Sarı-lacivertliler, 21 yaşındaki savunmacıyla esasen prensip muahedesine varmıştı. İdare, artık süreci hızlandırmak için gaza bastı. Fenerbahçe, Dinamo Kiev ile birinci maçına 20 Temmuz’da çıkacak. Fakat UEFA’ya takımlar 14 Temmuz’da bildirilecek. Jesus’un eli güçlenecek sarı-lacivertliler, Welington’ın transferini resmen bitirip bu eşleşmede alana çıkmasını planlıyor. Genç yıldızın bu hafta Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

21 yaşındaki oyuncunun gelişi, Jorge Jesus‘un oynatnıak istediği futbol açısından son derece değerli. Ferdi sol bekte çok güzel bir performans sergilese de sağ ayaklı bir futbolcu. Jesus, beklerle oyunu genişletmek istediği için savunmanın solunda solak bir futbolcu kullanmak istiyordu.

Erison ve Igor iddiası

Fenerbahçe ile ilgili Brezilya’dan bir tez da Lance’dan. Welinton transferinde sona gelen Sarı-Lacivertliler’in daha evvel de gündemde olan Botafogo’lu Erison ve Igor Paixao için de teşebbüslerini artırdığı belirtildi. Erison forvette, Igor ise kanatlarda vazife yapıyor. Fenerbahçeli yöneticilerin her iki oyuncu ve kulübüyle görüşmelere başladığı kaydedildi. Erison’un ismi Galatasaray’ın yanı sıra, Botafago’nun sahibi John Textor’ır yeni ekibi Lyon ile de anılıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir