Bill Gates: Servetimi bağışlayıp dünyanın en zenginleri listesinden ineceğim

Dünyanın en zenginleri listesinde 4. sırada yer alan Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates servetini bağışlama vaadini tekrarlayarak “en sonunda” dünyanın zenginler listesinden ineceğini söyledi. Gates, eski eşiyle kurduğu Bill & Melinda Gates Vakfı’na 20 milyar dolar bağış yapacağını duyurdu.

Bill Gates, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Kaynaklarımı, acıları azaltmak ve ömürleri güzelleştirmek için en büyük tesire sahip olacak biçimde topluma geri vermekle yükümlüyüm. Geleceğe bakarken, servetimin neredeyse tamamını vakfa vermeyi planlıyorum. Eninde sonunda dünyanın en zenginleri listesinden aşağı ineceğim. Ve umarım, büyük zenginlik ve ayrıcalıklı pozisyonlardaki öteki bireyler de benzeri adımlar atacaklardır” tabirlerini kullandı.

Forbes mecmuasına nazaran şu anda 118 milyar dolar bedel servete sahip Gates, Ukrayna savaşı ve iklim krizi de dahil olmak üzere son “küresel aksilikler” nedeniyle vakfına bağışının yıllık 6 milyar dolardan 2026 yılına kadar 9 milyar dolara çıkaracağını açıklamıştı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir