Beşiktaş’ta Ismael’in Rıdvan Yılmaz kararı belli oldu! Transfer istedi

Beşiktaş ile Rıdvan Yılmaz’ı ısrarla takımına katmak isteyen Eintracht Frankfurt ortasındaki pazarlıklar son basamağa geldi.

UEFA Avrupa Ligi’ni kazandığı için önümüzdeki dönem Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılacak olan Alman kulübü, Rıdvan için 7 milyon euro bonservisin yanı sıra sonraki satıştan yüzde 20 hisse teklif etmişti. Kulüplerin mutabakata artık çok yakın olduğu ve ıslak imzaların birkaç gün içinde atılacağı belirtildi. Beşiktaş Teknik Yöneticisi Valerien Ismael’in kulüp menfaatleri doğrultusunda Rıdvan’ın satışına onay verdiği söz edildi. Fransız hocanın, siyah-beyazlı yöneticilerle yaptığı görüşmede mukavelesi 1 yıl sonra bitecek Rıdvan’ın kulübe önemli bir bonservis kazandırarak gitme talihi yakalamasının değerli olduğunu söylediği öğrenildi.

Rıdvan’ın ekipteki en kıymetli isimlerden olduğuna vurgu yapan Ismael’in, “Rıdvan’ın yetenekleri ve bedeli ortada fakat kulüp bu satıştan önemli bir bonservis kazanacaksa ayrılabilir. Elbette yerini doldurmak zorundayız. Rıdvan üzere hem sol çizgide oynayan hem de içeri girerek orta alana yardım eden bir oyuncu transfer etmemiz gerekecek. Rıdvan giderse temposu ve gücü yüksek bir oyuncuyu en kısa müddette takımımıza katmalıyız” sözlerini kullandığı aktarıldı.

İMZAYA GİDİYOR

A Ulusal Ekip kampında bulunan Rıdvan Yılmaz’ın Eintracht Frankfurt’la mukavele imzalamak için önümüzdeki hafta Almanya’ya gideceği tez edildi. Litvanya ile salı günü İzmir’de oynanacak maçtan sonra Frankfurt’a hereket edeceği belirtilen yetenekli futbolcunun 5 yıllık mukavele imzalaması bekleniyor.

KAZIMCAN HEDEFTE

Kartal, Rıdvan Yılmaz’ın boşluğunu Altay’dan Kazımcan Karataş’la doldurmayı planlıyor. Siyah-beyazlılar, 19 yaşındaki yetenekli sol kanat oyuncusu için İzmir kulübüyle pazarlıklarını sürdürüyor. Harika Lig’e veda eden Altay birinci görüşmede 2 milyon euro bonservis bedeli istemişti. Beşiktaş’ın bu sayısı aşağı çekmek için ağır efor harcadığı söz edildi.

Teknik Yönetici Valerien Ismael’in Kazımcan’ı beğendiği ve transferi onayladığı aktarıldı. Altay’la 2026’ya kadar mukavelesi bulunan genç oyuncunun da kulüplerin bonservis konusunda muahedesi halinde mesleğini Beşiktaş’ta sürdürmeyi çok istediği vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir