Başkan Büyükakın Kağıtspor’un sporcularını ağırladı

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, ulusal ve milletlerarası arenada elde ettiği derecelerle vitrine çıkan ve son olarak 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda ülkemizi ve Kocaeli’ni muvaffakiyetle temsil ederek bir kere daha göğsümüzü kabartan Kağıtspor’un başarılı atletlerini ağırladı.

Başkanlık makamında atletleri konuk eden Lider Büyükakın, Judoda rakiplerini saf dışı bırakan Merve Azak, Tuğçe Beder, Ömer Kemal Aydın’ı, Tekvando alanında rakiplerini birer birer deviren Esila Deniz’i, atıcılıkta gayesi 12’den vuran Oğuzhan Tüzün ve Mustafa Serhat Şahin’i, karatede derece yapan Tuba Yakan, Burak Mert Can ile halter alanında dünyaları kaldıran Berfin Altun ve Ceren Akarsu’yu tek tek tebrik etti.

Şehirlerin yeterli ya da makûs yerler haline gelmesinde kentteki insanların rolü olduğuna vurgu yapan Lider Büyükakın, “Şehirde ne kadar başarılı sportmen ve sportif muvaffakiyet varsa, kentimiz her geçen gün daha çok muvaffakiyet elde edecek yeni atletler yetiştirecek. Bu kentte spor başarısı, kültürel, sanatsal muvaffakiyetler konuşuluyorsa toplum o istikamette ilerler” dedi. Başarılı atletlere dönük olarak Lider Büyükakın ayrıyeten, “Sizi örnek alarak muvaffakiyet elde edenler olacak. Siz farkında olmadan sizi örnek alan çocuklar ve gençlerimiz var. Unutmayın, birileri sizi model alıyor. Siz ne kadar sayınızı arttırırsanız, aile hayatınızla topluma örnek olursanız tıpkı vakitte içinde yaşadığınız topluma da o kadar katkınız olur” sözlerini kullandı.

“ROL MODEL OLMAYA DEVAM EDECEKSİNİZ”

Konuşmasının devamında, “Bizler sizin daha güzel yerlerde daha uygun derceler yapmanız için her türlü dayanağı vermeye hazırız” diyen Lider Büyükakın, “Ben inanıyorum ki sizler çok daha yeterli muvaffakiyetler elde edeceksiniz. Sizi örnek alan çocuklara rol model olmaya devam edeceksiniz. Sizle üzere birçok atletin yetişmesine katkı sağlayacaksınız” dedi.

Başkan Büyükakın, konuşmaların akabinde atletlerle sohbet edip, günün anısına fotoğraf çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir