Bahçeli: Bizi arayan anketlerde değil milyonların kalbinde arasın

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin Kayseri’de düzenlediği “2023’e Gerçek: Aday Belirli, Karar Net” mitinginde konuştu.

MHP başkanı, “Anket şirketlerini, kiralık gazetecileri parayla yemleyip palavra rüzgarı estiriyorlar. Adayımızdan da kararımızdan asla vazgeçmeyiz. Kelamımız senet özümüz kefildir. Bizim adayımız aşikâr, kararımız nettir. 2023 yılında cumhurbaşkanı adayımız; Recep Tayyip Erdoğan’dır” tabirlerini kullandı.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle,

ZİLLET İTTİFAKINDAN HİÇBİR HALT OLMAZ: MHP’ye kefen biçiyorlardı. Bizi arayan anketlerde değil, mescitte, cemevinde, tarlada arasın. Bizi arayan anketlerde değil milyonların kalbinde arasın. Vakit yaklaştıkça Millet İttifakı dehşete kapılıyor. Kılıçdaroğlu Türk milletinin demokratik cezasından asla kurtulamayacak. Zilletin başka üyeleri birbirine düşecek. Bir isimde uzlaşamayanlar Türkiye’ye itimat vermesin. Onların adayı şu olmuş bu olmuş kıymetli değil. Bu terazi bu sıkleti çekmez. Zillet ittifakından hiçbir halt olmaz.

TARİHİMİZİ TARTIŞMAYA AÇMAK İSTEYENLER VAR: Adayımızdan da kararımızdan asla vazgeçmeyiz. Kelamımız senet özümüz kefildir. Bizim adayımız muhakkak, kararımız nettir. 2023 yılında Cumhurbaşkanı Adayımız; Recep Tayyip Erdoğan’dır. Tarihimizi yargılıyorlar, milletimizi sorguluyorlar, birlik ve dayanışma azmimizi kurcalıyorlar, hak, hukuk ve adalet kavramlarının için boşaltıyorlar. Son günlerde tarihimizi tartışmaya açmak isteyenler var. ‘Vahdettin hain mi?’ tartışması var. Kadir değer bilmeyen kaymak katman bizi biz yapan kıymetleri gaye almaktadır. Tarihimizi aşağılamaya çalışan köksüzlere müsaade yok. Türkiye Cumhuriyeti Osmanlı’nın gücüne güç katmış devamıdır. Oğuz jenerasyonundan hain çıkmaz çıkmamıştır. O periyodun hükümetinin yanılgıları olabilir. Vahdettin asla hain değildir. Sultan Vahdettin kusurları olsa da hain değildir. Bu CHP zihniyetinin günahları diz uzunluğudur. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir