Ali Koç’tan sonra başkan olarak Murat Ülker’i istiyorlardı! Türkiye’nin en zengini, taraftara kötü haberi verdi

Türkiye’nin en varlıklı bireyi olan Yıldız Holding İdare Şurası Üyesi Murat Ülker, Netmiyiz YouTube kanalında Ali Atıf Bir’in sorularını yanıtladı. Fenerbahçe‘yi kıymetlendiren Ülker, sarı-lacivertli kulüpte başkanlık yapıp yapmayacağına ait de değerli açıklamalarda bulundu.

“BAŞKANLIK ÜZERE BİR KABİLİYETİM YOK”

Murat Ülker, kendisine sarı-lacivertli taraftarların Fenerbahçe Başkanlığını yakıştırdığına ait soruya, “Başkanlık üzere bir kabiliyetim yok ki? Ben fazla şut çekerdim. Hatta şut çekerdim kaleciler bırakır giderdi. O vakit toplar meşindi ve toplar ağırlaşıyordu.” dedi.

“İÇTİĞİM ÇAY VE KAHVE KADAR KOYU FENERBAHÇELİYİM”

Ali Atıf Bir’in, “Gerçekten koyu Fenerbahçeli misiniz?” halindeki sorusuna Murat Ülker, “İçtiğim çay ve kahve kadar Fenerbahçeliyim. Futbol işini yapabileceğime inanmıyorum. Öteki işlerim var, o vakit onları yapamam. Herkes eninde sonunda Fenerbahçeli olacak. Doğal ki. Neden olmasın? Herkes Fenerbahçeli olsun” sözlerini kullandı.

Görsel: Netmiyiz (YouTube Kanalı)

“BENİM JENERASYONUMUN HEPSİ FENERBAHÇELİDİR”

Nasıl Fenerbahçeli olduğunu anlatan Murat Ülker, “Dayım Fenerbahçeliydi. Maça gittik, hoşuma gitti. Benim jenerasyonumun hepsi Fenerbahçelidir. Fenerbahçeli olmak düzgün şey” açıklamasını yaptı.

“ŞAMPİYONU KUTLAMAK OLAĞAN BİR ŞEY”

Öte yandan Murat Ülker, şampiyon olan grubun kutlanmasının çok olağan olduğunu belirterek, “Şampiyonu kutlamak olağan bir şey. Adam şampiyon olmuş. Biz şampiyon olsaydık yeterli olurdu ancak olmadıktan sonra konuşmanın manası yok. İnşallah yeni dönemde oluruz” dedi.

Görsel: Netmiyiz (YouTube Kanalı)

“BAZEN FUTBOLDA MAÇLAR ZEVKSİZ GEÇİYOR”

Sporda kendisini kızdıran şeylerin sorulması üzerine Ülker, “Futbolda birçok tartışma var. Ofsayt, faul… O kadar çok faul oluyor ki oynayamıyorlar. o da bir taktik. Bu türlü kazanılan şampiyonluklar da var. Bilhassa baskette. Bazen futbolda maçlar zevksiz geçiyor. Hatta diyorum ki daha fazla gol olması için alana iki top mu koysak? Birinci ve ikinci top” açıklamasını yaptı.

“FENERBAHÇE HER YIL ŞAMPİYON OLSUN”

“Ben maça fotoğraf çektirmek için değil, fotoğraf çekmek için gidiyorum. Alışılmış bu bir tercih problemi. Ben fotoğrafıma bakınca beğenmiyorum. Güzel olsam koyardım” diyen Murat Ülker, yeni dönem öncesinde temennisini de paylaştı. Ülker, “Daha dönem açılmadı. Fenerbahçe her yıl şampiyon olsun. İtirazınız mı var? Demiştim, herkes Fenerbahçeli olacak diye” sözlerini kullandı.

Murat Ülker

“TÜRKİYE’NİN EN BORÇLUSU BENİM”

Kulüplere olan takviyesinin hatırlatılmasının akabinde ise Ülker, “Ben bankalara borç ödüyorum. Bana nazaran Türkiye’nin en borçlusu benim. Tevatüre nazaran de en güçlü benim. Spora dayanak veriyorum. Bütün statlarda localarımız var. Ağırlamalar da yapıyoruz. Şu anda Fenerbahçe kulübü uygun yönetiliyor. Nesi var ki? Bir soru yoktu ki karşılığı olsun” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir