Aleksandar Kolarov futbol kariyerini noktaladı

Sırbistan Ulusal Takımı’nın eski kaptanı Aleksandar Kolarov, 36 yaşında profesyonel futbolculuk mesleğine son verdiğini açıklayarak, “Hayatımın bir kısmını kapattığım için üzgün olsam da, her vakit hayalim olan şeye ulaşmayı başardığım için minnettarım” dedi.

Tecrübeli sol bek, yaptığı açıklamalarda şu sözlere yer verdi:
“Kariyerimde bu anın geleceğini biliyordum. Hayatımın bir kısmını kapattığım için üzgün olsam da, her vakit hayalim olan mesleğe ulaşmayı başardığım için minnettarım. Mesleğimin bu birinci kısmında beni takip eden herkese teşekkür ederim. Her şeyden evvel, her vakit büyük bir gururla temsil ettiğim memleketim Sırbistan’ın futbol grubunun yanı sıra oynadığım ekiplerdeki her grup arkadaşıma, kulüplere, liderlere, yöneticilere, antrenörlere, teknik çalışana, tabiplere, ekonomistlere, fizyoterapistlere ve mesleğimde yardımcı olan ve art planda çok çalışan herkese teşekkür ediyorum. Başardıklarımdan büyük memnuniyet duyarak hayatımdaki bu kademenin sonuna geliyorum. Umarım saha içinde ve dışında yaptıklarımla bu mükemmel oyuna ve beni destekleyen herkese oynadığım futbolla karşılık verdim. Artık futbol dünyasındaki ‘öteki’ hayatıma odaklanmış durumdayım. Yakında İtalya Futbol Federasyonu’nun Kovercan’daki Ulusal Futbol Merkezi’nde sportif yönetici ve gözlemci olarak çalışmalara başlayacağım.”

Kariyerinde Premier Lig ve Seri A şampiyonlukları var
Kızılyıldız alt yapısında yetişen Aleksandar Kolarov, ülkesinde Cukaricki ve OFK Belgrad kadrolarının formasını giydikten sonra 2007 yılında İtalya takımlarından Lazio’ya transfer oldu. 2010 yılında sergilediği performans ile Premier Lig takımlarından Manchester City’ye transfer oldu ve 2017 yılına kadar ada takımının formasını terletti. Daha sonra tekrar İtalya’nın yolunu tutan Kolarov, Roma’da misyon aldıktan sonra son olarak Inter forması giydi. Mesleği boyunca toplam 507 maça çıkan deneyimli sol bek, 52 kere rakip fileleri havalandırırken, 69 kez da asist yaptı. Mesleğinde 2 İngiltere Ligi,1 İtalya şampiyonluğu da bulunan Aleksandar Kolarov, Sırbistan Ulusal Kadrosunun formasını da 94 defa giydi ve 11 gollük katkıda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir